Kościół pw. Św. Stanisława Kostki
Neogotycki kościół św. Stanisława Kostki. Sanktuarium.
Mówi się, że obecna świątynia stoi na fundamentach dworu, w którym urodził się św. Stanisław. Wcześniej w Rostkowie była kaplica, którą opiekowali się jezuici. Zaczęła ona jednak popadać w ruinę, bo w XVIII wieku kult św. Stanisława Kostki wygasał. W 1773 roku jezuici opuścili Rostkowo. W 1813 roku w kaplicy przestano odprawiać msze, a w 1855 roku budowlę rozebrano.
W ostatnich latach XIX w. Agnieszka Helwich zaczęła ponownie szerzyć kult św. Stanisława Kostki. Zaczęła też zbierać fundusze na budowę kościoła w Rostkowie, miejscu jego urodzenia. Kościół powstał w latach 1895-1900, według projektu architekta Adolfa Schimmelpfenniga. Został on ukończony przez Antoniego Wójcickiego. Odtąd i kult się rozbudził na nowo
Kościół, zbudowany jest z cegły stylu neogotyckim. Powstał na planie prostokąta, z wieżą od zachodu i zakrystią od wschodu. Wewnątrz, w ołtarzu głównym, znajduje się rzeźba św. Stanisława Kostki przyjmującego Dzieciątko Jezus z rąk Matki Boskiej. Została ona wykonana przez Adriana Głębockiego pod koniec XIX wieku.